Блог

ЯК СТАТИ ГРАФІЧНИМ ДИЗАЙНЕРОМ З НУЛЯ: 7 КРОКІВ

ЯК СТАТИ ГРАФІЧНИМ ДИЗАЙНЕРОМ З НУЛЯ: 7 КРОКІВ

Усім привіт! Мене звати Віталій Вальков і я графічний дизайнер. Мій шлях як графічного дизайнера почався у ____ році і з того часу я не уявляю своє життя без нього.

На власному досвіді я переконався, що опанувати графічний дизайн з нуля – можна. Коли б мені хтось дав почитати таку статтю багато років назад, я би зробив менше помилок, але саме вони допомогли мені стати тим, ким я є сьогодні.

Нижче я розкажу, як опанувати професію графічного дизайнера з нуля та відповім на найпоширеніші питання з цього приводу. Погнали!

Все починається з бажання

Хто вперше про мене читає, скажу, що за освітою я податківець (дуже «близько» до дизайну, правда?). Але в один момент, я твердо зрозумів, що хочу займатися дизайном. Прийшов до батьків в гупнувши по столу заявив, що від сьогодні я – дизайнер. Звісно, рідні трохи крутили пальцем біля скроні, але це той момент, якого не вистачає більшості початківцям – твердого рішення зайнятися новою, цікавою для них справою.

Розберіться у тому, хто такий графічний дизайнер, чим він займається і лише після цього переходьте до наступних пунктів.

Базові знання

Графічний дизайн хоч і творча ніша, але в ній є базові поняття, які треба засвоїти перед тим, як скачувати програми та купувати дорогі планшети. На цих поняттях буде будуватися ваша подальша робота. Така собі мотузочка, на яку ви будете надягати ваші креативні намистинки. Які це поняття?

- Композиція
- Колористика
- Різниця між растром та вектором
- Типографія та її складові
- Якірні об’єкти
- Форма
- Текстури
- Світло, тінь, перспектива

Базових понять у дизайні багато. Розібратися з усіма за короткий термін допоможе література та відеоуроки. Я рекомендую дизайнерам-початківцям прочитати книгу «100 головних принципів дизайну» С’юзан Уейншенк. Ця книга допоможе вам розібратися також в людській психології сприйняття дизайну, адже часто задумка автора відрізняється від того, як її бачить стороння людина та сам автор.

Дизайн повсюди

Коли ви вже орієнтуєтеся в базових термінах, максимально оточіть себе інформацією про дизайн. Як?

- YouTube
- Telegram-канали

- Профілі дизайнерів в Instagram (легко шукаються по хештегам)
- Книги

Навчіться дивитися на все, що вас оточує, як на дизайн. Аналізуйте та розбирайте на елементи роботи інших дизайнерів. Чому автор підібрав такий колір? Чому тут краще підходять круглі форми? Яку емоцію хотів передати автор цими шрифтами? Мисліть, як дизайнер.

Практика – наше все

Найкраще ми засвоюємо інформацію, коли починаємо використовувати її на практиці. Ви можете почати з дизайну на папері, а згодом перейти у програми, такі як Adobe Illustrator чи Adobe Photoshop. Не бійтеся того, що у вас щось не вийде з першого разу. Повірте, що всі дизайнери на початку свого шляху допускаються помилок і це нормально. Бачили б ви мої перші роботи. Помилятися – нормально. Головне – це діяти.

Копіюйте. Відшліфовуйте навички

Щоб набити руку в дизайні, вам треба багато практикуватися. Вчіться по відеоуроках. Повторюйте за дизайнером його кроки. Так ви швидко навчитеся користуватися програмами та запам’ятаєте найрозповсюдженіші прийоми та ефекти.

Починайте з чогось простого і примітивного. Не варто братися за складний дизайн. Якщо ви дизайнер-початківець, ви можете не посилити важкі роботи і лише будете засмучуватися, що у вас щось не виходить.

Критика

Показуйте людям свої роботи. Просіть їх об’єктивно вказувати на плюси та мінуси. Це дуже допомагає оцінити свою роботу збоку, адже в подальшій роботі вам доведеться показувати свої роботи світові і треба відчувати те, як її можуть побачити інші. Іноді люди здатні помічати те, що не бачите ви. Не ображайтесь на критику, а робіть висновки та вдосконалюйте свій дизайн.

Навчайтеся

Дизайн - це та сфера, в якій майже немає стелі і завжди є, куди рости. Щороку з’являються нові тренди та інструменти роботи, від програм до крутої техніки. Навіть професіоналам треба постійно навчатися, щоб бути гідним цього звання – професійний графічний дизайнер.

Якщо ви хочете рости в сфері дизайну, запрошуємо вас на наші курси графічного дизайну. Спеціально для новачків я розробив курс, під час якого ви навчитеся з нуля робити круті роботи, якими можна буде пишатися. Також під час курсу я навчу вас працювати з клієнтами та заробляти на фрілансі. Деталі та програма тут.

Відомий дизайнер-графік сказав: «Дизайн врятує свій після того, як це зробить рок-н-рол».

Давайте станемо частиною чогось великого разом!
Made on
Tilda