Привіт, на зв’язку Віталій Вальков!
Дуже часто, коли я говорю людям, що займаюсь графічним дизайном, люди починають питати «А чим саме ти займаєшся?». Такі питання наштовхнули мене на думку, що є частина людей, які не розуміють сутність цієї професії. Я хочу це виправити.
У цій статті я розкажу, які основні обов’язки графічного дизайнера та наскільки затребувана ця робота на ринку праці. Відповім на питання, де графічному дизайнеру шукати роботу та скільки може заробляти у цій сфері.
Графічний дизайнер – це людина, яка створює візуальну інформацію. Картинки, схеми, вивіски, плакати – усе, що можна передати через картинку. Це люди, які за допомогою картинок доносять якісь повідомлення.
Музиканти доносять інформацію за допомогою звуків. Танцюристи – за допомогою рухів. Графічні дизайнери – за допомогою картинки.
Яка це інформація? Та яку забажаєте! Треба показати, де в аеропорті термінал Б – дизайнер створює путтєвказ, який візуально покаже, в якому напрямку рухатися. Треба розповісти споживачу, що входить в склад вашого Снікерса? Це також може зробити дизайнер, який розробить упаковку для вашого батончика.
Що робить графічний дизайнер?
- Брендинг та фірмовий стиль
- Дизайн упаковки
- Логотипи
- Друкована продукція (візитки, листівки, друк на ручках, чашках, блокнотах і тд)
- Дизайн веб-сайтів, лендінгів, мобільних додатків
- Верстка книг, журналів та газет
- Презентації
- Дизайн для соцмереж
- Дизайн персонажів для ігор
- Розробка шрифтів
- Дизайн для стоків
Насправді напрямків дуже багато. На початку вашого дизайнерського шляху варто спробувати усі можливі види графічного дизайну. З деяким часом кожен обирає те, що йому ближче до душі.
Де працює графічний дизайнер?
Графічний дизайн – це та сфера, яка не прив’язана до місця. Глобально спеціалістів можна поділити на дві категорії: наймані працівники та фрілансери.
Наймані працівники працюють в компаніях, фірмах чи на підприємствах. Тобто, у вас є начальник, який дає вам роботу, у вас є чіткий графік роботи, під час якого ви як дизайнер маєте виконувати поставлені задачі, а в зазначений термін отримуєте свою зарплатню.
Це можуть бути дизайнерські агенції чи студії, типографії, маркетингові фірми, або будь-який інший вид підприємництва, де на постійній основі потрібно розробляти дизайн. Таким фірмам легше найняти дизайнера в штат, ніж щоразу наймати когось «з вулиці».
Фрілансери працюють самі на себе. Вони самі визначають графік своєї роботи і клієнтів шукають самі. Зазвичай це фріланс біржі. Їх заробіток повністю залежить від кількості та якості замовлень. На нашому курсі Freelancer Graphic Designer ми вчимося не тільки опановувати дизайн з нуля, але розглядаємо пряму роботу з клієнтами. Вже під час курсу студенти можуть взяти клієнтів і заробити перші гроші на графічному дизайні.
Скільки заробляють графічні дизайнери?
Станом на березень 2020 року, середня зарплата графічного дизайнера в компанії по Україні становить 12 000 гривень (за даними сайту work.ua). Враховуйте, що це середня цифра і вона буде відрізнятися по регіонах.
Яка зарплата у графічних дизайнерів фрілансерів? Фрілансери зазвичай фіксують ціну або за весь проект, або за годину своєї роботи, якщо проект об'ємний. Тут також треба враховувати обсяги роботи. Багато клієнтів не завжди означає багато грошей. Звісно, ви можете взяти багато мілких проектів, які в сумі дають непогану цифру. А можете один великий за більші гроші і працюватимете лише з одним замовником, який повністю задовольнить ваші фінансові цілі.
Але як у випадку з найманими працівниками, так і з фрілансерами, усе залежить від ваших навичок та здібностей.
До речі, про навички.
Якими якостями має володіти графічний дизайнер, щоб гарно заробляти?
Основа - це ваші професійні знання та навички. Вас навряд чи візьмуть на роботу, якщо ви не знатимете, як працювати в графічних програмах. В залежності від того, який вид дизайну ви обрали, залежать і інструменти – Adobe Photoshop для растрової графіки, Adobe Illustrator для векторної, InDesign для верстки. Дорожче коштує той спеціалість, який володіє одразу декількома програмами, що дозволяє виконувати більше задач.
Так як графічний дизайн передбачає творчість, вам не завадить гарний естетичний та художній смаки, вміння креативно мислити, відчувати стиль, спостережливість та вміння орієнтуватися в сучасних тенденціях дизайну.
Також у роботі графічного дизайнера часто стає у нагоді знання з маркетингу. Кінцева ланка у ланцюгу замовник-роботодавець-дизайнер є клієнт і вам треба розуміти його психологію, знати, які техніки треба використати, щоб завоювати його увагу.
Мінуси професії
Немає професії, у якої не було би проблемних зон. Графічний дизайн тому не виключення.
Люди творчих професій часто переживають творчу кризу і це паралізує їхню роботу.
Графічні дизайнери стикаються з проблемними клієнтами і роблять замовлення, які суперечать всім законам дизайну. Але так хоче клієнт, який готовий платити, і багато дизайнерів на це ідуть.
Існує також велика конкуренція серед графічних дизайнерів на фрілансі. Щоб вирватися в топ спеціалісти на фріланс біржах часто потрібно багато зусиль та часу.
Плюси роботи графічним дизайнером
Графічний дизайнер – це одна з найзатребуваніших професій на ринку праці. Щодня з’являються нові фірми, компанії та продукти, яким потрібен дизайн. Тому не бійтеся, що вже і так є багато спеціалістів у цій сфері. Спеціалістів багато, а от справді професійних дизайнерів, які не просто зроблять дизайн, а зможуть донести до споживача філософію того чи іншого бізнесу – мало. Саме таких людей цінують замовники та роботодавці.
Це професія, в якій нема точки кінця. Щодня є куди рости та де розкривати свої творчі здібності.
Це цікаві люди, цікаві проекти та нові знайомства.
Для мене графічний дизайн – це рух. Це стиль життя. Це і є саме життя.